Spojí sa nakoniec Smer s Hlasom? Fico pokračuje v útoku na Pellegriniho stranu


Videom na sociálnej sieti vyzval predseda strany Smer Robert Fico poslancov okolo Petra Pellegriniho združených v strane Hlas, aby sa začali rokovať o predvolebnej a povolebnej spolupráci. Fico odhaduje, že spolu by mohli v parlamentných voľbách získať 35 až 40 percent.

Peter Pellegrini figuroval pred parlamentným voľbami na billboardoch strany Smer, no krátko po voľbách sa rozhodol spolu s celým krídlom odčleniť do strany Hlas. Robert Fico nazval odídencov Smeru na tlačovej besede “nepodarenými a nevďačnými deckami” a viackrát sa vyjadril na adresu bývalých straníkov nelichotivo. Inak tomu nebolo ani nedávno, keď predseda Smeru uviedol: “Ak je pre nich dôležité riešiť toalety transs*xuálov alebo venovať sa marihuane, prosím.”

Vyjadrenie je o to prekvapivejšie, že Fico v týchto dňoch vyzýva Hlas na spoluprácu a združovanie: “Základom stabilnej vlády do budúcnosti je blok Smeru a Hlasu. Prosím, počúvajte moje predikcie, už ich hovorím pol roka, napĺňajú sa do poslednej bodky. Ak by Smer spolupracoval s Hlasom v nejakej predvolebnej forme, získame 40 percent hlasov… Ak to tu niekto myslí vážne so stabilnou vládou, vládou, ktorá vráti naspäť charakter sociálneho a právneho štátu, môže to byť len blok Smeru a Hlasu,” uviedol politik, ktorý dodal, že Hlas by bol bez nich v budúcich voľbách politická mŕtvola.

Pellegrini ale odvetil, že Hlas pôjde do volieb samostatne a Ficov návrh označil za vypočítavosť. “Sme opozičná strana, ktorá si svojich partnerov v opozícii nevyberá. Na úrovni opozície komunikujeme v dostatočnej miere… Neviem, akým prejavom spolupráce je na každej jednej tlačovke nakydať na Hlas a jeho predstaviteľov. Ľudia to, chvalabohu, vidia a asi si vedia predstaviť, aká je to úprimná ponuka. Politická taktika, ktorá má slúžiť len ich politickým účelom, či už by sme odpovedali tak či onak. Na tom nie je nič úprimné. Ja si myslím, že na diskusiu o budúcej spolupráci je ešte kopa času. Hlas pôjde do volieb ako samostatná hrdá politická strana, ktorá bude mať svoj program a vízie. O tom, s kým bude spolupracovať, budeme rokovať až po voľbách,” uviedol.

Zdroj: aktuality.sk