Pellegrini dostal NÁKLAD od OĽANO aj Jurinovej: Svoje názory mení ako mu vyhovuje!


Medializované vyhlásenia predstaviteľov Hlas-SD podľa predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Eriky Jurinovej spôsobujú v regióne iba chaos, paniku a odriekanie nástupu nových lekárov do nemocníc ŽSK.

“Zároveň kvôli ich zavádzajúcim tvrdeniam dochádza v nemocniciach k výpovediam lekárov, ktorí odchádzajú radšej do Českej republiky. Toto ich konanie preto vnímame ako nebezpečné strašenie verejnosti, ktorým vytvárajú dojem, že bojujú za Liptovskú nemocnicu. V skutočnosti však robia presný opak,” vyhlásila Jurinová s tým, že v mene ŽSK ako zriaďovateľa Liptovskej nemocnice od začiatku rokuje s ministerstvom zdravotníctva o ich zámeroch optimalizácie siete nemocníc.

Status Eriky Jurinovej:

OĽANO: Je to nehoráznosť, straší ľudí

“Strana Hlas-SD a jej predstavitelia dnes na tlačovej besede opäť zavádzali verejnosť informáciami, že sa bude rušiť Liptovská nemocnica v Liptovskom Mikuláši. Spôsobujú tak chaos a paniku. Erika Jurinová pripomína, že Žilinský samosprávny kraj ako zriaďovateľ Liptovskej nemocnice v Liptovskom Mikuláši ešte v čase premiérovania Petra Pellegriniho ho viac ako rok žiadal o pomoc, no namiesto reálnej pomoci sa dočkali, ako to už u Petra Pellegriniho býva zvykom, len sľubov,” napísalo OĽANO.

Najsilnejšie vládne hnutie hovorí o nehoráznosti. “Je preto nehoráznosť, že Peter Pellegrini takto straší ľudí, keď za jeho vlády neboli schopní pomôcť práve Liptovskej nemocnici pri oddlžení, ktoré zapríčinil ich nominant a teraz sa tvária ako za ňu bojujú. Všetci sme svedkami toho, že poslancovi Petrovi Pellegrinimu sa stačí ocitnúť v opozícii a hneď mení svoje názory podľa toho, čo mu prinesie väčšie politické body, bohužiaľ na úkor ľudí,” zasypalo OĽANO Pellegriniho spŕškou kritiky.

K tomu sa vyjadril aj Peter Pellegrini: