Kňažko sa TVRDO pustil do Sulíka kvôli antigénovým testom: Mal by predstúpiť pred verejnosť a..!


Nikdy nemal problém priamo a štipľavo povedať, čo si myslí! Milan Kňažko ako jediný z hercov v októbri 1989 vrátil titul zaslúžilý umelec, lebo nesúhlasil s vtedajšou politickou garnitúrou. A aj teraz ako bývalý politik komentuje politické dianie u nás. Najnovšie sa vyjadril k nákupom antigénových testov.

Názor Milana Kňažka:

„S katastrofálnym oneskorením, ale nakoniec predsa len prídu k nám testy. Príde však iba časť, lebo vraj kapacita lietadla neumožní priviesť väčšie množstvo. Tento argument počúvame už dlhšiu dobu a tvárime sa, že je to v poriadku.

Neviem prečo sa doteraz nikto nespýtal, či nevieme zohnať väčšie lietadlo, alebo prečo nepoužijeme niektoré z našich špeciálov, ktorých máme niekoľko. Nedávno jeden z našich špeciálov dokázal doslova na počkanie uskutočniť teroristický únos nemeckého občana vietnamského pôvodu z Bratislavy do Moskvy.

Dúfam, že teraz neprezradím žiadne tajomstvo, ale z lietadla sa dá po prílete tovar vyložiť a lietadlo môže obratom priviesť ďalšiu zásielku a takto to môže zopakovať podľa potreby toľkokrát, koľko je potrebné. Takže argument, ktorý použil minister Podržbalón o kapacite lietadla pôsobí dosť dementne.

Z podobnej kategórie pochádzajú aj argumenty o presnej, či nepresnej špecifikácii antigénových testov. Týždne prebiehala “odborná” korešpondencia medzi ministerstvom zdravotníctva a ministerstvom hospodárstva.

Výsledkom tejto jalovej diskusie bolo zakúpenie takých istých testov ako predtým a dokonca od toho istého dodávateľa. Malý rozdiel je len v tom, že boli drahšie. Od ministra, ktorý nevidí rozdiel medzi krytou terasou reštaurácie a lyžiarskym svahom zrejme nič iné ani čakať nemožno.

V každom prípade by mal v tejto chvíli predstúpiť pred verejnosť, ak sa náhodou nenachádza nedopatrením na dovolenke v teplých krajoch, a vysvetliť všetky súvislosti. Mal by to urobiť na verejnej tlačovej konferencii a vyjadriť zásadný nesúhlas s kľúčovými rozhodnutiami vlády. Musí to urobiť, ak si chce zachovať charakter, na ktorý sme zvyknutí a ak sa chce ešte viac priblížiť k popularite “štátnika” Pelegriniho.“

Zdroj: aktuality.sk