6 tipov ako prežiť letné horúčavy: Toto by ste mali vyskúšať!


Za posledných pár letných dní nás horúce počasie dokázalo poriadne vytrápiť a ani vo vlastných príbytkoch sme pred ním nenašli útočisko.  Panelové, ale i murované steny v sebe počas dňa akumulujú teplo, ktoré na nás nepríjemne sála aj počas noci. Pripravili sme si pre to pre vás pár tipov ako sa s teplom vysporiadať a to hlavné ako sa počas týchto dní vyspať!

1. Vlastná klimatizácia

Ak nemáte nainštalovanú klimatizačnú jednotku, ani s ňou nerátate, môžete si vytvoriť vlastnú klimatizáciu. Nemožné?  Dá sa to! Stačí, keď v blízkosti postele umiestnite ventilátor a ešte pred neho zásobník s ľadom.

2. Rozprašovač so studenou vodou

Ten treba rozhodne mať vždy po ruke. Stačí fľaštička, ktorú bežne používate na ostrekovanie rastlín vodou. Dbajte však o to, aby bola čistá, optimálne je zabezpečiť si na tento účel úplne novú. Majte ju pri posteli a keď pocítite neznesiteľné teplo a potrebu schladiť sa, osviežte si tvár.

3. Zmrazený vankúš

Nie je to žiaden žart. Predtým ako pôjdete spať, vložte svoj vankúš na pár minút do mrazničky. Pomôže vám znížiť telesnú teplotu  a budete sa cítiť príjemnejšie. Navyše v chlade udržuje najmä hlavu – časť tela, ktorá ochladenie počas horúcich letných nocí potrebuje najviac.

Pre viac tipov pokračuj na ďalšiu stranu nižšie…